Otázka:
Jaký je rozdíl výkonu mezi střídavým motorem a statorem s širším a vyšším?
Jacob B
2020-04-26 09:02:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V automobilovém průmyslu s drony existuje řada variací ve velikostech statoru bezkartáčových motorů. Existuje několik motorů, které mají podobný objem statoru, ale jeden je širší a druhý vyšší. Jaké jsou inherentní rozdíly ve výkonu mezi motorem dronu, který je širší stator oproti motoru, který má vyšší stator s podobným objemem statoru? Ovlivnil by tvar statoru, které podpěry by měl použít?

Hah, to je docela debata: https://intofpv.com/t-how-does-stator-diameter-height-affects-motor-torque-power
No, to jsou 2 z otázek, které jsem přemýšlel nad položením! ;-)
Dva odpovědi:
ipaq3115
2020-04-27 23:13:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednoduchá odpověď je „větší šířka se rovná většímu točivému momentu“.

Větší točivý moment vám umožní efektivně řídit vrtule s vyšším stoupáním nebo větším průměrem. Díky stejné velikosti vrtule bude poháněn s větší účinností. Přidaný točivý moment umožňuje, aby se vrtule rychleji roztočila nebo zpomalila, což má za následek lepší létající quad, protože dokáže rychleji a přesněji reagovat na vaše vstupy hůlky.

V komunitě miniquadů je to důvod mnoho freestylových pilotů směřuje k širším motorům na 5 "vrtule ve srovnání s závodníky. Poskytuje vyšší úroveň plynulosti díky tomu, jak reaguje.

Dalším efektem větší šířky je vyšší efektivita, zejména u velkých řemesel které se zaměřují na čas letu. Uvidíte spoustu velkých (15 "nebo větších) vrtulových kvadrokoptér s velmi širokými motory. Například velikost statoru 5010. Vysoký výkon zde obvykle není cílem, takže širší stator jim umožňuje řídit velkou podpěru bez nadměrné hmotnosti a síly, kterou nepotřebují.

Oscar Liang má také dobrý zde stručné vysvětlení různých velikostí statoru motoru

Toto je vytrvalostní čtyřkolka, kterou jsem postavil před lety s motory 5010, které jsem zmínil. Jen pro představu o rozsahu a využití velmi širokého motoru.

Old endurance quadcopter build

Tehllama
2020-04-29 00:03:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pro zjednodušení této diskuse je nejjednodušší zaměřit se na jednu velikostní třídu těchto motorů - motory 22XX-24XX na vrtulích 3,5-6g (5 "-6"). Je také neuvěřitelně obtížné oddělit účinky baterií a vrtulí ve shodě s těmito změnami.

Obecně je širší stator schopen vyššího okamžitého krouticího momentu a může během malého časového období generovat proporcionálně větší počáteční změnu otáček. , což obvykle vede k rychlejším změnám tahu v reakci na změny přikázané FC-> ESC. Křivka relativní účinnosti (při zohlednění odezvy baterie) u většiny vrtulí znamená, že pro podobný objem statoru bude širší a kratší motor produkovat nejúčinnější tah v rozsahu nízkého a středního plynu ve srovnání s užším a vyšším statorem. Při vyšších otáčkách za minutu mají vyšší statory tendenci zachovávat si vyšší účinnost, což, jak se omezují baterie, znamená, že při vyšších rozsazích otáček je větší celkový tah, který účinně uzavírá mezeru v odezvě na točivý moment, a proč je často zjednodušení do pojmu „točivý moment“ zavádějící.

Tuto odezvu lze změnit různými způsoby - zadání baterií s vyšším napětím a využití menšího dostupného výkonu může pokrýt mnoho z těchto rozdílů, protože vyšší vstupní napětí zvyšuje množství okamžitého točivého momentu dostupného pro jakýkoli motor konfigurace.

Obecně řečeno, při projednávání toho, které vrtule se nejlépe spárují se statory o konkrétní velikosti, podle mých osobních zkušeností vrtule s více Akord (silnější čepele) reaguje výborně a skvěle se spáruje se širšími statory (např. 2306.5 a HQ V2S rekvizity), zatímco užší akordové rekvizity, které reagují prostřednictvím větších delt RPM, mají tendenci vytvářet konzistentnější reakce s vyššími statory (např. 2207 s rekvizitami Gemfan / TMotor), aby dosáhly dobrého pocitu z kontroly.

Rozšířením této diskuse na další řady vrtulí velikosti motoru & tyto trendy přetrvávají, ale často se mohou stát významnějšími další faktory (ve velmi lehkých 65mm-3 "nastaveních může hrát větší roli výkon baterie a FC reakce, protože dokáže vytvořit celkovou váhu. U čtyřpalcových a větších čtyřkolek širší rozptyl hmotnosti vrtule / výšky tónu / tětivy / odezvy znamená, že statory se mohou značně lišit s různými výsledky, ale výrazné překrývání toho, co funguje dobře (např. motory 2212 a 2806,5 jsou schopné používat stejné rekvizity navzdory různým rozměrům statoru. V závislosti na zamýšleném rozsahu otáček poměrně často funguje tendence širších statorů mít velkou účinnost „hrb“ poblíž rozsahu 30-60% škrticí klapky ve svůj prospěch. Podobně na závodních plavidlech kde se histogram procenta škrticí klapky často pohybuje v rozmezí 50–80%, mají nejlepší výsledky statory vysoké 7–8 mm (nebo vyšší u makrokvětů).

Vlastně jsem nenašel, aby to byla pravda, že širší statory produkují rychlejší okamžité změny v otáčkách za minutu, ve skutečnosti experimentální data naznačují opak. U relativně malých rozsahů velikostí, s nimiž se potýkáme v malých UAV, je rozdíl bezvýznamný a celkový objem statoru hraje mnohem větší roli při definování točivého momentu. Pokusím se brzy zveřejnit odpověď s některými skutečnými daty a grafy zobrazujícími skutečné změny otáček v celé řadě motorů.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...