Otázka:
Síla signálu křížové palby - porovnání Nesmrtelných „L“ a „T“
Cory Penquite
2020-04-15 06:08:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Existuje nějaký nepříznivý účinek na příjem signálu při montáži křížových antén v nesmrtelné orientaci „L“ ve srovnání s tradičním „T“?

Mohl byste popsat, co myslíte montážním vzorem „L“? „T“ dává smysl vzhledem k tvaru antény, ale nemohu si představit rozložení „L“.
Pokusil se nahrát obrázek, ale stále selhává. Pokud máte na Googlu pana Steele Immortal „L“, najdete video na YouTube, kde rozpisuje, jak ho dělá. V zásadě vezme tři stahovací pásky a antény orientuje o 90 ° od sebe, aby vytvořily „L“, aby je mohl připevnit k zadní části dronu a držet se dál od podpěr.
Jeden odpovědět:
ipaq3115
2020-04-15 22:15:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krátká odpověď je, ano. Podle provedeného testování je pozorována ztráta 3db při skládání spodní poloviny dipólu, což by mělo stejný účinek jako snížení výstupního výkonu na polovinu.

Podívejte se na tento graf z výše uvedeného odkazu. V dolní části červeně je ohyb antény a modrá čára je zisk.

Bent dipole performance graph

Anténa „T“ se nazývá dipól a je to velmi běžný design antény. Změna tvaru antény téměř vždy změní zisk a vyzařovací diagram antény. Pokud jste netestovali velmi pečlivě nebo nepoužíváte známý a testovaný design antény, je pravděpodobné, že nezlepšujete její výkon. Tento článek popisuje, co jedna osoba prošla, aby otestovala skládání dipólu o 90 stupňů. Další věci, které je třeba mít na paměti, tvar L umožňuje polarizaci antény ve dvou směrech, zatímco za určitých okolností může mít horší příjem, v jiných může být lepší. To by mohlo být užitečné zejména na čtyřkolce v situacích, kdy by anténa nebyla rovně nahoru a dolů.

Páni, vynikající analýza! I když něco podobného byla správná odpověď, ale neměl žádné zdroje ani pozadí, na kterých bych svou odpověď založil.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...