Otázka:
Jaký proces bych měl použít, abych zajistil, že moje motory budou při používání Betaflight točit správným směrem
tavis
2020-04-15 03:11:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Slyšel jsem, že dochází k mnoha problémům kvůli tomu, že jeden nebo více motorů točí špatným směrem. Jaký postup bych měl použít, abych zajistil, že všechny moje motory budou otáčet správným směrem, pokud používám Betaflight?

Tři odpovědi:
QuadMcFly
2020-04-15 06:27:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kontrola směru

V Betaflight můžete nechat své motory roztočit buď rekvizity, nebo rekvizity dovnitř. Výchozí hodnota je rekvizita dovnitř (směrem k tělu čtyřkolky zepředu a zezadu). Uvědomte si, že jiný software pro řízení letu, jako je FlightOne a Kiss, má různá výchozí nastavení.

Výchozí směr

Betaflight default motor direction

Obrácený směr

Betaflight reversed motor direction

Pokud vám dochází rekvizity, nezapomeňte přepnout přepínač na kartě konfigurace Betaflight, abyste to upravili, jinak bude váš první let VELMI krátký a velmi rychlý!

Pamatujte, že tento přepínač nemění skutečný směr motorů! Je to jen způsob, jak vy sdělit betaflight, kterým směrem se vlastně točí. Chcete-li zkontrolovat, zda se zobrazený a skutečný směr shodují, postupujte takto:

V Betaflight přejděte na kartu motory, přečtěte si varování, poté připojte baterii a klikněte na přepínač povolení motorů. Rozběhněte motory jeden po druhém ze svého jezdce a ujistěte se, že odpovídají směru a poloze výše uvedených grafů.

Pokud nemáte přístup k počítači, můžete svůj quad jednoduše vyzbrojit bez zapnutých rekvizit a zkontrolovat směr tímto způsobem. Ujistěte se však, že nezvyšujete plyn, jinak by se mohl spustit režim vzduchu a motory by se mohly natáhnout kvůli nahromadění termínu I z PID regulátoru. Na kartě motory to není problém, proto pokud možno vyberte tuto možnost přednostně.

V obou případech můžete buď prstem lehce otřít prst o motor, nebo vložit kousek pásky na hřídeli, než je rozběhnete. Poznamenejte si všechny motory, které jsou mimo provoz nebo netočí požadovaným směrem.

Změna směru

Existují dva způsoby, jak můžete opravit směr motoru. Jeden se spoléhá na páječku nebo kuličkové konektory, druhý se spoléhá na použití softwaru ke změně směru.

Metoda jedna - Fyzická změna vodičů.

U motorů, které netočí správným směrem, jednoduše odpájejte a přepínejte podložky na ESC kteréhokoli ze dvou vodičů motoru. Tím se zamění směr tohoto motoru.

Druhá metoda - Betaflight a BLHeliSuite

Pokud již máte počítač spuštěný, můžete použít BLHeliSuite ke změně směru motoru. První věcí, kterou musíte udělat, je zjistit, jaký typ ESC máte. Pokud máte BLHeli_S ESC, budete potřebovat sadu označenou 16.XX ze BLHeli Google Share. Pokud používáte BLHeli 32 ESC, stáhněte si sadu 32.XX.

 1. Jakmile si stáhnete příslušnou sadu, ujistěte se, že je konfigurátor Betaflight odpojen od vašeho letového ovladače, extrahujte obsah souboru zip a spusťte spustitelný soubor.

 2. Z rozevíracího seznamu rozhraní vyberte rozhraní E (Cleanflight).
  Choose interface in BLHeliSuite

 3. Z rozevíracího seznamu vyberte správný port COM (stejný jako Betaflight) a klikněte na připojení.
  Choose COM port

 4. Klikněte na tlačítko „Zkontrolovat“ vpravo, poté se zobrazí potvrzení vašich ESC a některé souhrnné informace.
  Choose Check ESC Summary Information

 5. Ve spodní části obrazovky klikněte pravým tlačítkem na číslo ESC, které je třeba obrátit, a poté přejděte na „Směr motoru“ jezdec a změňte směr.
  Motor Direction

 6. Klikněte na „Napsat nastavení“.
  Write Setup

 7. Opakujte pro všechny další potřebné ESC a poté klikněte na „Odpojit“.

Po dokončení vraťte se a opakujte proces kontroly ještě jednou, dokud nebude vše v pořádku! To je vše!

Seřiďte vrtule správně

Nakonec, když letíte, ujistěte se, že jste vrtule nasadili podle směru svých motorů. Většina výkyvů není způsobena točením motoru ve špatném směru, ale tím, že se pravá vrtule omylem nasadí na levý motor nebo naopak!

Pokud jste v této oblasti noví, mohlo by vám pomoci nosit s sebou list papíru s vytištěnými pokyny nebo barevně označit motory a rekvizity značkou, abyste se nemohli pokazit.

Drones and Whatnot
2020-04-15 03:14:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nejprve odstraňte rekvizity.

Poté zjistěte, zda máte nastaveny spouštění rekvizit nebo rekvizit.

Připojte LiPo, zatímco je quad stále připojen k počítač.

Přejděte na kartu motory a přečtěte si bezpečnostní informace. Poté jednotlivě roztočte každý motor, abyste se ujistili, že se točí očekávaným směrem. Můžete to udělat tak, že ucítíte rotaci nebo nalepíte pásku na hřídel a uvidíte, jakým směrem se otáčí.

Pokud nedosáhnete očekávaného výsledku, změňte směr motoru pomocí BLHeli.

bigone5500
2020-04-18 18:11:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Někdy je díky rychlým otáčkám motorů těžké určit, jakým směrem se točí. Můžete si vzít kousek maskovací pásky a umístit ji na hřídel motoru, aby bylo lépe vidět. Poté můžete podniknout nezbytné kroky, aby se motory správně otáčely. Většina kvadrokoptér, se kterými se setkáte, bude mít motory s `` rekvizitami '', což znamená, že přední podpěry se budou otáčet s přední hranou (myslete na disk), která se otáčí ke středové linii quad a zadní podpěry se budou otáčet od zadní hrany na středovou čáru.



Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...