Otázka:
Jaký je vůbec nejmenší dron?
Nike Dattani
2020-04-15 02:08:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

K dispozici jsou nanoauta a obecně nanomachiny.

Byl bych velmi ohromen, kdyby existoval nano dron nebo nano-UAV, ale nepřekvapilo by mě, kdyby zde bylo něco postaveno v mikroskopickém měřítku.

Co je to světový rekord v nejmenším dronu, jaký kdy byl vyroben?

Dva odpovědi:
Luca Scheuer
2020-04-15 09:07:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Předchozí odpovědi se týkaly komerčních odpovědí. Věřím, že nejmenší dron s vlastním pohonem je piccolissimo. Je 2,5 g a pasivně stabilní.

Zde je článek na Wikipedii: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Piccolissimo

Drones and Whatnot
2020-04-15 02:13:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Problém s výrobou nano dronu spočívá v tom, že má-li to být to, co se běžně považuje za „dron“, musí být možné jej ovládat pomocí rádiových vln nebo naprogramovat tak, aby splňoval konkrétní úkoly.

Problém, který přináší, spočívá v tom, že pro efektivní příjem rádiových vln musí být anténa přijímače kolem poloviční vlnové délky (AFAIK), takže drony v měřítku nano nejsou pro současnou technologii praktické.

Dva velmi známými „mikro“ drony jsou Cheerson CX-10 a Hubsan Q4 H111, které jsou oba přibližně 25 mm na 25 mm.

Samozřejmě se jedná pouze o spotřebitelské drony. Vědecké laboratoře, univerzity a armáda mají pravděpodobně mnohem menší hardware.

Opět, stejně jako v další otázce, moje otázka zmiňuje také nano-UAV :)
@user1271772 promiňte - jakou další otázku máte na mysli?
Odpověděli jste na mou otázku o nejstarší UAV v zaznamenané historii :)
@user1271772 ah promiň - myslím, že jsem tehdy nepochopil. Upravil jsem svou odpověď i na druhý příspěvek. Pokud jde o nano letadla, nevím o žádných, které v současnosti existují, ale zajímalo by mě, jaké jsou další odpovědi :)
Ano, pochybuji, že tam jsou nějaké nano-UAV. Otázkou tedy je, co je nejmenší v existenci, a vy jste již dobře odpověděli. Bohužel, pokud vás podpořím, body nezískáte, protože můžete získat maximálně 200 bodů za den!
@user1271772 žádné starosti - omlouvám se, že jsem nebyl schopen úplně odpovědět na vaši otázku, doufám, že dostanete odpověď, kterou hledáte!


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...