Otázka:
Jaké překážky existují při výrobě modelu s velmi dlouhým doletem?
Flux
2020-08-02 14:27:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud vím, nebyly žádné modely letadel, které by úspěšně obešly Zemi bez zastavení. Několik transatlantických pokusů uspělo (viz: The Farm of Butts 'Farm). Moje otázka zní: v čem je dálkové modelové letectví tak obtížné? Je malá velikost modelu letadla nevýhodná při cestování na dlouhé vzdálenosti? Nebo je úspěch jen otázkou vylepšování materiálů a pohonu a létání za dobrého počasí?

Myslel bych, že regulační schválení ze všech přeletěných zemí a přístup k dostatečně výkonnému ovládání a telemetrickému rádiovému nastavení by bylo nejnáročnější ... již máme plně solární pohon UAV letadel, která mohou teoreticky zůstat ve vzduchu navždy. K těmto tezím však nemám žádné zdroje.
Jeden odpovědět:
Willrow Hood
2020-08-05 00:37:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tolik různých otázek, důkladně prostuduji mnoho předpisů FAA, ale několikrát jsem uvažoval o stejné otázce.

  • Síla a hmotnost zařízení jsou vysoké, takže to zvládnu celá cesta kolem se nestane bez spousty hackerů. ( solární důkaz konceptu nebo podobný)
  • Účinnost solární energie (energie a hmotnost) je problém. Potřebná čtvereční stopa slunečního záření je poměrně velká a nepřiměřená tomu, jak pojímáme „RC letadla“. Tato vozidla skutečně létají solárními poli.
  • Data, ovládání, sledování a zajištění bezpečnosti je mnohem obtížnější na půli cesty kolem světa, a to i se satelitní asistencí
  • Hardware pro data a připojení je stále velký a ponechává tento typ úkolu větším vojenským jednotkám.

Z regulačního hlediska

  • FAA by raději odřízla ruku, než aby udělila výjimku BVLOS
  • Problémy s Patchworkem v mezinárodním měřítku existují nejen pro letectví, ale také pro používání frekvencí. Rádiové frekvence EU se velmi liší. Když cestujete za mezinárodním letem, chvíli trvá, než se ujistíte, že jsem legální nebo mám legální vybavení.
  • Vyčištění vzdušného prostoru pro tyto pokusy je vážným úkolem rozpočtu a politiky.

Počasí je pro malé plavidlo velkým problémem. Rozdíly ve vrstvách atmosféry nejsou žádný vtip. Ať už je to řídký vzduch v nadmořské výšce, vítr, studená / horká teplota, to všechno malé plavidlo těžko zvládne.

„Ve výškách 7 až 16 kilometrů vzduch v tryskových proudech pohybuje se konstantní rychlostí přes 25 metrů za sekundu nebo 90 kilometrů za hodinu. “ zdroj

Americká armáda je jednou z mála organizací s pokročilými programy pro tento typ použití. USA vojenské skupiny UAS má úroveň 2+ s poloměrem „6000 námořních mil“ (6000 km). Tato zařízení se pohybují od vozidel s hmotností do 55 liber až po 2+ tunová vozidla.

Z hlediska toho, co to stojí, znám některé lidi, kteří mají vazby na úspěšný let přes RC přes Atlantik. Příběhy, které vyprávějí, podtrhují, jak těžké je tento úkol zvládnout.

Nakonec je naší překážkou číslo jedna pro prodloužený let UAV tohoto typu (a obecně) stejný problém, jaký máme pro telefony a notebooky . Naše současná technologie baterií zaostává za technologií, kterou ovládá, o 20–30 let. Komunita fyziky zabývající se touto částí rovnice se často pokouší posunout míč vpřed, ale člověk, který vyrobí lehčí a lepší baterii, vyhraje internet. Jsou tam i jiné typy paliv, například Hydrogen, kde je k dispozici MFD3000 od Bobbyho Wattsa s vodíkovým palivovým článkem, který poskytuje zajímavý výkon a představuje dobrý pokrok.

Myslím, že kdokoli s určitými zkušenostmi v mechanickém, elektrickém, leteckém, palivovém a pohonném systému atd. by se mohli zastavit a přidat několik dalších důvodů, proč je to právě teď mimo dosah.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...