Otázka:
Co znamenají BEC, SBEC, UBEC a OPTO pro bezkartáčové motorové ESC?
Daniel Ballinger
2020-04-15 03:41:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hledám nákup ESC, abych mohl použít střídavý motor. Mnoho stránek s produkty obsahuje výrazy související s BEC, například SBEC, UBEC a Opto.

Co tyto zkratky znamenají a jak si mám mezi nimi vybrat při výběru ESC?

Tři odpovědi:
Lee J C
2020-04-15 03:54:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

BEC: Obvod eliminující baterii. V zásadě vám umožňuje používat ESC k napájení řídicích obvodů, serv atd. (Tedy eliminuje potřebu baterie).

SBEC: Přepínaný obvod eliminující baterii. Pouze vylepšená verze BEC, díky níž je energeticky účinnější.

UBEC: Podobně jako SBEC, jen energeticky účinnější za cenu, že bude o něco těžší.

Opto: Používá světlo (optočlen) k oddělení řídicích a motorových obvodů, aby se snížilo rušení. Proto vyžaduje dva zdroje energie, jeden pro ovládání a druhý pro motor.

Jedna věc, na kterou stojí za to poukázat, je, že ve velké většině případů, když výrobce uvádí OPTO na ESC, ve skutečnosti to neznamená, že v obvodu je skutečný optočlen. Často jednoduše znamenají, že jde o ESC bez externě přístupných regulátorů napětí (BEC). Na trhu je VELMI málo ESC, které mají skutečný optický izolátor.
Drones and Whatnot
2020-04-15 03:52:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

BEC je obvod eliminátoru baterie. To poskytuje způsob, jak napájet další komponenty, například serva, ze zdroje, který je regulovanější než VBAT.

SBEC ( S čarodějnice B atterium E liminátor C ircuit ) a UBEC ( U ltimate B attery E liminator C ircuit ) jsou obě verze BEC, které jsou efektivnější.

OPTO je optočlen , a tím se izolují pomocné výstupy ESC ( například BEC ) od proudu použitého k pohonu motoru, čímž se snižuje šum servo.

Toto je zdroj pro všechny informace v tomto příspěvku (nevěděl jsem o SBEC, UBEC a OPTO, než jsem to prozkoumal, takže děkuji): hobbyking.com/media/file/57396352X1338440X50.pdf

FlashCactus
2020-04-17 11:56:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Toto je pochopitelně matoucí téma vzhledem k tomu, jak se názvy vyvíjely, a některá z těchto zkratek se stala spíše marketingovým štítkem než skutečným pojmem. Takže se ponořím trochu hlouběji do původu těchto jmen a proč existuje rozdíl mezi nimi.

Termín „ BEC “, což znamená Eliminační obvod baterie , má své kořeny v plynových rovinách. Protože jejich hlavní zdroj tahu byl neelektrický, měli k napájení přijímače a serv samostatnou baterii (obvykle NiMH), která od té doby tradičně trvá přibližně 4,8 až 6 voltů. Když tedy lidé začali do letadla tlačit elektromotory, tah zůstal na chvíli stejný: samostatná velká (a vysokonapěťová) baterie pro napájení hlavního motoru a malá, 5 voltová baterie pro napájení ovládání elektronika, která nemohla snést vyšší napětí hlavní baterie.

Tedy BEC byl regulátor napětí, který eliminoval druhou baterii tím, že poskytoval regulovaný výkon pro přijímač a serva přímo z hlavní baterie.

Nejjednodušší BEC je lineární regulátor (někdy nazývaný LBEC ), zařízení, které snižuje napětí na svém výstupu snížením zbytku napětí na proměnném rezistoru, který by rozptýlil energii, která jím prochází. Problém s tím je, že protože to funguje tak, že se rozptýlí extra výkon, je to velmi neefektivní, když je rozdíl napětí vysoký: Pokud máte 12V hlavní baterii a 5V výstup spotřebovávající 1A proudu, lineární BEC musí spotřebovat druhou 7 V a 1 A proudu a ztratit to zahřátím. Pokud máte 16V baterii, je to 11V * 1A: více než dvojnásobek užitečné energie se jen ztratí kvůli teplu! A i když vám možná nezáleží na samotné ztrátě (hlavní motor pravděpodobně stejně pojídá mnohem víc než to), problémem může být fakt, že se ta věc zahřívá jako blázen.

Takže pokud je vaše řídicí elektronika a serva dostatečně energeticky náročné, potřebujete spínací regulátor napětí nebo S BEC . Spínací regulátory převádějí napětí s téměř žádnou ztrátou výkonu, a tak mohou vydávat spoustu zesilovačů, aniž by se příliš zahřívaly. Neodmyslitelnou nevýhodou těchto regulátorů je mírně oscilační výstupní napětí (technický termín pro toto je ripple):

A particularly bad example

Různé přepínače to v různé míře vyhlazují (jedním z nejlepších způsobů je přichytit po přepnutí samostatný lineární regulátor), ale i po vyhlazení obvykle zůstanou. Základní elektronika základny (tj. přijímač a serva) obvykle je jedno, zda existuje zvlnění nebo ne, pokud to není příliš velké, takže to byla po nějakou dobu nejlepší volba.

Někde na cestě přišla myšlenka integrace tohoto regulátoru do ESC, protože i tak získává energii z baterie a v rovinách se zapojuje do přijímače pomocí 3kolíkového servozesilovače, čímž je schopen poskytovat regulovaný výkon prostřednictvím tohoto konektoru. Takže pro RC letadlo znamená mít BEC zabudovaný ve vašem ESC vyloučení celé další desky regulátoru a nemusíte nic připojovat k napájení vašeho přijímače a serv: stačí zapojit ESC a voila, veškerá vaše elektronika má výkon.

U multikoptér a vícemotorových letadel to může být divné, protože máte několik ESC a každý chce poskytnout svou vlastní sílu. A pokus více výstupních regulátorů o výstup na stejné místo může vést k ... neočekávaným výsledkům. Možná (i když nepravděpodobné) dokonce výbušné, takže letové ovladače obvykle mají své vlastní BEC a obvykle nemají kolíky / podložky pro napájení svých motorových připojení, zatímco větší letadla mají tendenci používat samostatný BEC.

Nyní přicházejí marketingové podmínky. a U BEC je „ univerzální “ nebo někdy dokonce „ Ultimate “ BEC. Jedná se pouze o (snad) vysoce kvalitní samostatné regulátory napětí, které se mohou vyznačovat většími dostupnými proudy, vyšší účinností, lepším vyhlazením zvlnění výstupu (někdy pomocí lineárního regulátoru), volitelným napětím (5 V nebo 12V, někdy také 6 a 9 V, nebo dokonce celá řada), lepší spolehlivost atd.

OPTO je nejpodivnější ze všech. Technicky to znamená „optočlen“, což je způsob, jak zcela elektricky izolovat váš ESC od ostatní elektroniky. To může být výhodné při řešení skutečně vysokých napětí a / nebo proudů, protože zvlnění napětí generované v napájecím zdroji samotnými motory může být poměrně vysoké, zejména při rychlém zrychlení otáček nebo brzdění, a může se napájet zpět do vaší řídicí elektroniky prostřednictvím napájecí nebo ESC ovládací vodiče. Tato funkce jako taková je primárně prominentní na obrovských, troubících 80+ zesilovačích letadel s radiátory. Je však známo, že některé ESC s kvadrokoptérou mají optočlen. Jelikož cílem společnosti Opto je nemít mít svůj FC elektricky připojený k ESC, je téměř úplně vzájemně se vylučující s vestavěným BEC v ESC. Na trhu to však neplatí vždy a tento termín je běžně zaměňován s jinými věcmi, dokonce i výrobci, takže pokud uvidíte toto označení na ESC, může to být něco jiného. Některé modely ESC dokonce používají slovo OPTO k označení, že mají mají integrovaný BEC!

Další čtení:Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...