Otázka:
Jak zabránit tomu, aby se dron dostal mimo dosah?
Daniil
2020-04-15 04:12:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám jednoduchý dron (méně než 250 gramů), chci s ním létat co nejvyšší, abych s ním mohl fotografovat, jak se mohu ujistit, že nevyjde z dosahu, protože nemá žádný indikátor nadmořské výšky? Co by se stalo, kdyby se dostalo mimo dosah, prostě by odletělo?

Dva odpovědi:
Drones and Whatnot
2020-04-15 04:28:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

První fází je ujistit se, že jste si přečetli místní zákony o nadmořské výšce a omezeních VLOS.

Jakmile víte, co můžete legálně dělat, první fází je nastavení zabezpečené proti selhání. Udělejte to nastavením bezpečných podmínek ve vašem rádiu a v jakémkoli firmwaru, který váš quad používá. Vyberte, co má čtyřkolka dělat během bezpečné jízdy, ať už by měla vypadnout z oblohy nebo pomalu klesat.

Můžete také nainstalovat GPS a nastavit bezpečnostní službu jako návrat domů a v závislosti na vašem firmwaru existují různé způsoby, jak toho dosáhnout.

Dalším způsobem, jak zajistit, že zůstanete v rozsahu, je nastavení RSSI nebo LQ v závislosti na vašem systému. To vám řekne, jak silný je signál, abyste jej mohli sledovat.

Můžete si také pořídit vysokofrekvenční měřič, abyste se ujistili, že tam, kde hodláte létat, nedochází k rušení.

Nakonec můžete použít speciální systém s dlouhým dosahem, jako je TBS Crossfire nebo FrSKY R9, pokud je to ve vaší oblasti legální.

Pokud si někdo všimne čehokoli, co mi chybělo, klidně jej přidejte!
Kralc
2020-04-15 04:26:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud nemáte v letounu výškoměr nebo telemetrii, musíte své letadlo vizuálně sledovat a sami to posoudit. Je dobré být konzervativní, abyste zabránili ztrátě signálu nebo porušení vašich letových limitů.

Pokud vaše letadlo překročí povolený dosah, bude v závislosti na vašem letadle obecně:
1) přistát sám (ať už je to kdekoli, nebo se vrátit domů), nebo
2) vypadnout z nebe, nebo
3) létat / vznášet se, dokud nedojde baterie (a poté proveďte jednu z výše uvedených možností). )

Můžete to otestovat v kontrolovaném prostředí vypnutím vysílače, když letadlo letí. To způsobí ztracený signál (který by měl být funkčně stejný jako přechod z dosahu) a letadlo bude odpovídajícím způsobem reagovat - všimněte si, že by mohlo spadnout z oblohy nebo se pokusit odletět, takže vnitřní nízký vznášet se nad něčím měkkým je doporučeno a nelétejte v blízkosti čehokoli, co by mohlo poškodit nebo poškodit dron - vyzkoušejte to na vlastní riziko! Udělal jsem to s komerčními multirotory DJI a je to dobrý cvik pro učení toho, co se stane; i když v tomto případě bylo chování při selhání dobře zdokumentováno, takže jsem věděl, co očekávat!

Kromě toho, na základě vašeho profilu se nacházíte ve Velké Británii - proto je důležité si pamatovat, dron pod 400 stop (~ 120 m).

Skvělá odpověď! Dodal bych k tomu, že pokud to uděláte uvnitř, buďte opatrní - většina možností zabezpečených proti selhání GPS způsobí, že se čtyřkolka zvedne na nastavenou výšku, často kolem 50 metrů. Pokud jste uvnitř, pravděpodobně to povede k nešťastné neshodě mezi stropem a čtyřkolkou.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...