Otázka:
Proč 48KHz ESC prodlužují dobu letu?
Drones and Whatnot
2020-04-15 01:11:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podíval jsem se na nastavení ESC pro whoops / párátka a viděl jsem, jak může 48kHz firmware JESC prodloužit dobu letu. Proč je to? Díky!

Vítejte! Prodloužená doba letu ve srovnání s jakou jinou vzorkovací frekvencí?
Omlouvám se - na rozdíl od výchozí rychlosti 8KHz (pokud vím).
Výchozí hodnota na BLHeli 32 je 24 kHz a nelze ji změnit bez vlastního firmwaru na BLHeli_S. Neobvyklý firmware na BLHeli_S běží také na 24 khz.
Jeden odpovědět:
Tehllama
2020-04-15 01:19:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Abychom objasnili, 48kHz NENÍ spuštěno na gyroskopu ani na firmwaru FC. To, co 48kHz označuje, je frekvence PWM v ESC, konkrétně frekvence, při které se výkonové MOSFETy na regulátoru otáček zapínají a vypínají, aby poskytnout energii bezkartáčovým motorům, a tudíž tlačit na plavidlo. Důvodem u hopsání a malých / lehkých plavidel 3 "a menších bude zlepšení doby letu spočívající v tom, že rozsahy otáček za minutu, na které tato plavidla létají, se snižují při nižších Kmitočty PWM znamenají, že motor / ESC má ve spínacím cyklu velmi malé aktivní brzdné události, poté se kompenzuje řízením vyšších hodnot škrticí klapky pro kompenzaci (obojí stojí energii).

V některých případech bude 96kHz také fungují velmi dobře, i když se to často omezuje na menší kvadrantové třídy, a varoval bych proti tomu v konkrétních případech, kdy má konstrukce ESC vyšší hodnotu mrtvé doby, protože tyto mají tendenci častěji trpět poruchami při vyšší frekvenci PWM, když jsou silně tlačeny.

Děkuji za vysvětlení, to dává smysl.
Je třeba také poznamenat, že toto POUZE pracuje s mikromotory a velmi vysokými otáčkami a může mít minimální nebo opačný dopad na cokoli většího a těžšího než mikro drony.
@QuadMcFly Chápu, proč by to mělo minimální účinek na motory s nižšími otáčkami, ale jak by to mělo negativní dopad?
Jak zmínil @tehllama,, pokud jsou hodnoty mrtvých hodin méně než ideální, rychlejší rychlosti PWM mohou vytvářet teplo v ESC, což je v podstatě ztracená energie. Může také způsobit přestřelku, pokud je vypnutá mrtvá doba, což by mohlo spálit ESC. Bohužel to, co jsme viděli, je spousta výrobců, kteří špatně vypočítají dobu nečinnosti, nebo mají dostatečně velkou odchylku v kvalitě a specifikacích použitých komponent, takže se příslušná doba nečinnosti liší, protože se liší QC.
S poměrně nízkým odběrem proudu a ESC kalibrovanými pro velmi rychlé spínání na malých motorech je to nízké riziko, ale u větších motorů a ESC se to stává více problémem.
QMF - máte pravdu, že u větších instalací to může být problém. Úspěšně jsem běžel 48kHz (JESC 2.3) na 2507 a 2408 čtyřkolkách na 7 "rekvizitách, ale zjistil jsem, že marginální snížení efektivní autority D-Term v důsledku sníženého aktivního brzdného momentu mě postavilo proti méně optimálnímu rozsahu ladění. a blikání firmwaru s frekvencí 24 kHz nastavilo toto ladicí okno na širší a výkon je lepší. Stále tvrdím, že 48 kHz funguje až do 7 "(největší helikoptéry, které vlastním), i když zde již nejsou žádná vylepšení k nalezení výše 3 "nebo 225 g AUW čtyřkolky.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...