Otázka:
Ukládání dronů během zimy
anonymous2
2020-04-15 00:50:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tady v Kanadě může být v zimě trochu zima. A právě kvůli tomu, kde mám tendenci svůj dron používat, může být pro mě snazší ho uložit do venkovního (suchého, ale nevytápěného) úkrytu, než ho neustále tahat zpět do domu.

Je v pořádku, aby drony (Everyine E520S) zůstaly venku při teplotě -30 ° C, nebo je mám neustále přinášet dovnitř? Můj odhad je, že nejvíce utrpí baterie, takže bych je měl jen přivést? (lithium-iontové baterie)

Tři odpovědi:
Kralc
2020-04-15 01:01:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nemohu mluvit za váš konkrétní dron, ale mám zkušenosti s elektronikou a chladným počasím.

Určitě bych baterie skladoval v teple a podle pokynů výrobce ohledně správného skladovacího napětí (pro LiPo si myslím, že to je asi 30% až 40% nabití, nebo 3,85 voltů na buňku ) Také neškodí, když je pro větší bezpečnost uložíte do ohnivzdorné nádoby.

Hlavním nebezpečím, které jsem při skladování a provozu elektroniky v podmínkách mrazu našel, je riziko cyklů zmrazení a rozmrazení, když se teplota pohybuje kolem 0 ° C. Jakmile je zima, je to obecně v pořádku.

Navíc, pokud se rozhodnete použít letadlo během zimy, buďte opatrní při přesunu z chladného a suchého prostředí do teplého - vytvoří se kondenzace a může způsobit poškození nebo korozi. Před použitím jej nechejte důkladně zahřát - pokud je to možné, uzavřete jej do vodotěsného vaku nebo krabice, než jej přivedete, aby se zachoval suchý vzduch kolem dronu, a před otevřením počkejte, až se zahřeje, aby se minimalizovala kondenzace.

Ken Graham
2020-04-16 17:16:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uložení dronů během zimy by pro vás mělo být malým problémem. Doporučuji vám, ať už je skladujete v garáži doma, místo skladování musí být suché a ne vlhké a poněkud teplejší než mrznutí.

Baterie by měly být skladovány v poněkud teplém prostředí, které opět by neměly být vlhké, aby se zabránilo cyklům rozmrazování a zmrazování a aby se zabránilo možným škodám, které by mohly nastat.

Abych byl více na bezpečnější straně, doporučte, aby byl váš dron takříkajíc úplně zazimovaný. Pro sebe (jsem z BC) bych také z dronu vypustil veškeré palivo, pokud nemáte v úmyslu létat přes zimní měsíce.

Nakonec bych doporučil, aby byl přivezen uvnitř.

Hannes Hultergård
2020-04-15 01:04:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Elektronika bude v pořádku, pokud bude suchá, a liPos by mělo být možné skladovat pod bodem mrazu. Je však důležité nechat je před nabíjením nebo použitím zahřát na plný výkon.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...