Otázka:
Při jakém napětí na článek mám LiPo uložit?
Nikita Pedorich
2020-05-14 23:59:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Některé zdroje uvádějí, že baterie byste měli skladovat při 3,85 V na článek, jiné tvrdí, že by to mělo být 3,7 V.

Moje nabíječka (ISDT Q6 Lite) v režimu „Skladování“ má značku palce nahoru na 3,7 V, což pravděpodobně naznačuje, že je to nejlepší napětí, když jsem si objednal nějaké CNHL LiPos, nabitá na ≈3,85 V na buňku.

Existují nějaké papíry / experimenty týkající se skladovacího napětí nebo je tento rozdíl zanedbatelný?

Jeden odpovědět:
Jacob B
2020-05-15 01:48:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tato otázka se na mnoha místech zdá být docela debatou. Obecná shoda však klesá mezi 3,7 a 3,85 v na buňku. Podobný dotaz najdete zde: Ukládání na 3,7 nebo 3,85 V a zde: Napětí úložiště LiPo

Zdá se, že obecně platí, že rozdíl mezi úložištěm nabíjení na 3,7 V, 3,8 V nebo 3,85 V je pro většinu lidí zanedbatelné. Doporučil bych však 3,7 - 3,8 V na buňku. Uchovávám své LiPos na 3,8 V na článek a všechny moje staré LiPos fungují téměř jako úplně nové.

Přesné napětí, které ukládáte, je nabití LiPos je důležité, ale je ještě důležitější, abyste jen se o ně dobře starejte a skladujte je a nabíjejte. Je lepší nabíjet LiPos na dostatečně blízké napětí, než je vůbec nenabíjet.

Zde je velmi užitečný průvodce bateriemi LiPo: Průvodce porozuměním baterií LiPoTyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...