Otázka:
Nejdříve zaznamenané použití UAV pro vojenské použití bylo v červenci 1849, ale pokud zahrneme nevojenské UAV, bylo tam něco dříve?
Nike Dattani
2020-04-15 01:25:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Historie dronů Článek na Wikipedii začíná rakouskými zápalnými balónky z července 1849 jako prvním zaznamenaným použitím UAV pro armádu.

Byl to nejstarší záznam o any UAV, ať už pro vojenské použití, nebo ne?

Jeden odpovědět:
Drones and Whatnot
2020-04-15 01:31:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nedávno jsem napsal disertační práci o nevojenských dronech a první zmínka, kterou bych mohl najít pro to, co bychom považovali za moderní drony používané v jiných než přímých vojenských akcích, bylo, když byly v roce 1994 použity jako stropní dohled pro vyslance NATO v Bosně.

Pokud jde o jakýkoli bezpilotní letoun, nemusí to být nutně naváděný letoun, zápalné balóny jsou nejranějším příkladem, který mě napadá, nicméně poštovní holuby byly podle Wikipedie použity již v roce 1150 takže se to může kvalifikovat.

Pěkný. Byly by však balóny z července 1849 považovány za „moderní dron“? Z tohoto důvodu článek hovoří spíše o UAV, než jen o dronech!
@user1271772 můj výzkum byl omezen na drony, které lze ovládat pomocí rádiového spojení, takže podle těchto standardů by se zápalný balón nekvalifikoval. Skvělá otázka, historie bezpilotního letu je však určitě zajímavá!
@user1271772 Myslím, že jsem nepochopil vaši původní otázku tak, že znamená pouze bezpilotní, přesto ručně ovládané letadlo. Upravil jsem svou původní odpověď.
Nevidím žádný pozměňovací návrh k odpovědi (zatím)!
@user1271772 už to prošlo?
Ano! Došlo k prodlevě
@user1271772 ach jo!
Přepravní holuby, zvířata, že? Lze je považovat za drony?
@user1271772, nejsem si jistý, ale myslím, že byste to mohli považovat za nějakou formu palubního vedení? Opravdu záleží, jak to chcete zařadit. Myslel jsem si, že je to trochu pochybné, ale je to nejčasnější použití čehokoli, co mě napadne ve vzduchu.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...