Otázka:
Co ovlivňuje celkovou dobu letu dronu?
Daniil
2020-04-18 20:27:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaké faktory by ovlivnily dobu letu dronu? Kapacita baterie? Hmotnost? Ještě něco?

Pět odpovědi:
anonymous2
2020-04-18 20:38:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dával bych si pozor na několik faktorů:

1. Hmotnost

Snižte jakoukoli další váhu, kterou pro fungování nepotřebujete. To může znamenat downsizing na menší motory, což samozřejmě znamená, že musíte vyvážit hmotnost vs. výkon; možná budete moci prodloužit dobu letu mnohem déle, ale na úkor rychlosti.

2. Baterie

Čím více šťávy zjevně máte, tím déle můžete vydržet. Opět platí, že to bude rovnováha mezi hmotností vaší baterie ... jděte na lehčí technologie, jako je LiPo.

Také se ujistěte, že máte na svém dronu nové baterie; jak vaše baterie stárnou, ztratí šťávu a kapacitu.

3. Motory

Pokud opravdu chcete prodloužit dobu letu ... jděte na lehčí méně výkonné motory. Samozřejmě nebudete moci zajít tak daleko, takže to nemusí být kompromis, který chcete udělat.

4. Počasí

Ujistěte se, že létáte s dronem v suchém počasí ... Kondenzace nebo vodní kapky zvýší odolnost jakýchkoli pohyblivých částí a hmotnosti. Když je počasí hluboko pod bodem mrazu, všimnete si, že vaše baterie začnou fungovat méně dobře a že budou mít zvýšené tření.

5. Údržba

Udržujte všechny pohyblivé části dobře namazané! Se zvyšujícím se třením se následně zvýší množství energie, kterou používáte.

Rovněž zkontrolujte, zda jsou všechny kontakty zůstávají pevné. Ačkoli to s novějšími drony není velký problém, rez v kontaktech / volné kontakty pohltí energii.

Efektivní pohony také!
Drones and Whatnot
2020-04-18 20:36:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Všechny uvedené věci ovlivní dobu letu.

Zde je shrnutí:

Baterie

Baterie, které používáte, budou mít velmi velké dopad.

Za prvé, vaše chemie baterie. Li-ion má obecně větší kapacitu pro stejnou hmotnost, ale může poskytnout nižší proud. To znamená, že pokud létáte pomalu nebo v kině, stojí za to se podívat na lithium-iontové baterie.

S tím má hodně společného také kapacita. Obecně platí, že větší kapacita poskytuje delší dobu letu, ale funguje to jen do určité míry. Pokud na párátko použiji 300mAh 2S LiPo, poskytne kratší dobu letu než 450mAh 2S LiPo. 800 mAh by však pravděpodobně neposkytlo tak velkou dobu letu, protože přidaná hmota potřebuje více energie k zvednutí, než může poskytnout baterie.

Konečně má dopad počet buněk. Jedním z důvodů, proč lidé rádi létají s 6S, je to, že snižuje pokles kapacity baterie, což znamená, že můžete létat déle, než vaše napětí poklesne příliš nízko.

Vrtule a motory

Větší vrtule a motory s nízkým KV jsou obecně účinnější. To je důvod, proč se konstrukce s dlouhým dosahem běžně používají 7palcové rekvizity.

Rovněž rekvizity s nižší výškou produkují méně energie, ale jsou také efektivnější, takže zvýší dobu letu.

Létající 2 čepelové rekvizity jsou také obecně efektivnější.

Celková váha

Je zřejmé, že těžší čtyřkolka bude vyžadovat více energie.

Matematicky je to proto, že F = MA a více energie je k vytvoření větší síly pro stejné zrychlení.

Letový styl a podmínky

Létání ve větrných podmínkách často vybije baterie rychleji, protože musíte roztočit motory, abyste bojovali proti vítr.

Baterie si vedou také horší v chladných podmínkách.

Pokud letíte více akrobaticky nebo závodíte, vybijete baterii rychleji, než kdybyste se jen projížděli kolem.

Nastavení softwaru

Někdy může změna nastavení v softwaru zlepšit dobu letu.

Například nastavení ESC na 48 KHz na maličkých kvílení a párátcích může výrazně prodloužit dobu letu.

Doufám, že to pomůže, neváhejte požádat o vysvětlení, nebo pokud máte pocit, že mi něco chybělo .

Kralc
2020-04-18 20:35:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hmotnost - čím méně dron váží, tím méně energie je potřeba k jeho zvednutí, takže na stejném nabití bude létat déle.

Baterie Kapacita - Čím více nabití drone unese, tím déle dokáže létat. Zvyšování kapacity baterie však zvyšuje váhu (pro stejnou technologii baterií)

Technologie baterií - Jako rozšíření výše uvedených dvou váží některé baterie pro stejné uložené nabití méně než jiné - tomu se říká specifická energie. vyšší specifická energie vám umožní mít větší kapacitu baterie při stejné hmotnosti.

Aerodynamika - to je důležitější pro drony s pevnými křídly, ale platí to pro multirotory. Čím menší překážku musíte mít v proudění vzduchu - ať už je to nad trupem nebo kolem ramen motoru - tím menší bude odpor, takže k udržení letu je zapotřebí menší síly (a tedy i energie).

Nadmořská výška - s klesající hustotou vzduchu je nutné, aby se motory rychleji roztočily, aby se dostalo dostatečné množství vzduchu, aby zůstalo nahoře. Někteří výrobci vyrábějí vrtule do vysokých nadmořských výšek, aby zvýšili účinnost.

Vrtule - více lopatek na vrtuli snižuje účinnost, protože každá lopatka je vystavena většímu probuzení z jedné vpřed. Jak se však čepele prodlužují, síla potřebná k jejich otáčení se zvyšuje; existuje tedy kompromis k vyvážení.

5zero7rc
2020-04-18 20:36:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Doba letu je především o efektivitě. Čím efektivnější je váš dron, tím déle může létat s ohledem na množství uložené energie, kterou nese.

Existuje několik věcí, které můžete udělat pro zlepšení efektivity. Největší z nich je snížení hmotnosti. Čím méně dron váží ve srovnání se zdrojem energie (baterie atd.). Čím déle to může létat. Můžete přidat větší baterie, abyste prodloužili dobu letu, ale tam se snižují výnosy. Nakonec musíte všechno zvětšit, abyste vyrovnali větší baterii.

Další věcí, kterou můžete udělat pro zlepšení účinnosti, je použití nejúčinnějších vrtulí, jaké můžete. Větší vrtule jsou obecně účinnější, stejně jako vrtule s menším počtem lopatek. Mnoho závodních dronů používá vrtule se 3 čepelemi, protože zlepšují manévrovatelnost, ale to je za cenu snížené účinnosti.

Paul jennings
2020-04-18 22:14:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat, je nikdy nepřekročit minimální napětí, řekněme 4 s 14,9 voltů, což udrží vaši baterii v dobrém stavu a prodlouží její životnost. Řekl bych, že doba letu závisí na tom, jaký typ dronu jste létání volným stylem asi 3 až 4 minuty na baterii 4 s hlavní věcí je nikdy nepřekračovat minimální napětí baterie je nejpoužívanější částí zařízení a také velmi drahá, takže bych doporučil zastavení baterie před delší dobou létání



Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...