Otázka:
Hledám levný programovatelný dron pro použití ve Velké Británii
Mawg says reinstate Monica
2020-06-24 11:47:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tato meta otázka uvádí, že otázky týkající se doporučení se týkají daného tématu. Jelikož jsem zde ale nový, nechci spáchat liščí nohu (faux pas ;-), takže prosím hlasujte pro uzavření, místo pro downvote, pokud jsem zveřejnil špatně (nebo mě prostě požádejte o smazání otázky ). Děkuji.

Jakmile zde dostanu jedinou odpověď, odstraním jako duplikát svoji dosud nezodpovězenou otázku hardwarových doporučení Levný programovatelný dron pro použití ve Velké Británii, který čte :

Hledám levný programovatelný dron pro použití ve Velké Británii pro použití minimálního životaschopného produktu pro systém, který bude později používat více vysoce kvalitní drony.

• Potřebuje přijmout naprogramovaný letový plán (*)
• Potřebuje nést ESP32 (přibližně 10 g) a knoflíkovou baterii (2,9 g), případně analtimetr snímače GPS (tipoval bych 5 g, max 10 g) )
• Dlouhá doba letu není důležitá, ale chtěl bych 5, nejlépe 10 minut
• Venkovní použití, ne uvnitř, i když mohu žít s omezením na klidné dny

( *) Nejsem si jistý, zda zákon Spojeného království vyžaduje provozovatele lidského dronu, spíše než naprogramovaný letový plán. Pokud je to zákon, vyhovím mu, ale mám silnou přednost programování řady trasových bodů.


[Aktualizace] musím mít licenci k létání s dronem ve Velké Británii?

Doufám, že tato otázka je dostatečně konkrétní, aby byla přijatelná. V zásadě hledám rychlé špinavé demo & (nechci utrácet stovky liber, pokud tu myšlenku nikdo nekouše), abych předvedl, jak lze automatizovat dron s ESP32 nebo podobným, aby mohl létat přes senzory a sbírat data přes Bluetooth Low Energy (BLE).

Vítejte v Drones.SE! Stručné shrnutí aktuálních britských pravidel (červenec 2020) pro vás - musíte se [zaregistrovat] (https://register-drones.caa.co.uk/), než poletíte dronem nad 250 g. Pokud to souvisí s prací, možná budete potřebovat [Oprávnění pro komerční provoz.] (Https://www.caa.co.uk/Commercial-industry/Aircraft/Unmanned-aircraft/Small-drones/Guidance-on-using- bezpilotní letadlo a drony pro komerční práci /) Je dobré, aby dron létal automaticky, pokud je přítomen „bezpečnostní pilot“, který může kdykoli převzít ruční ovládání a zůstane ve vizuální linii dohledu této osoby.
Díky za informace. Vidím také, že někteří se mohou „vrátit na základnu“ při nízkém stavu baterie, možná také ztrátě signálu? Dos, které stále vyžadují přítomnost člověka? Myslím, že už vidím budoucí otázku, pokud se to někdy dostane nad rámec konceptu
Člověk je vždy potřebný, ale možná nikdy nebude muset zasáhnout. Teorie spočívá v tom, že autopiloti nejsou tak schopní jako lidští piloti (např. V neočekávaných scénářích), takže konečným bezpečnostním opatřením je vyžadovat, aby byl člověk s nouzovým ovládáním potlačen. Tato osoba si také ponechává právní odpovědnost, pokud dojde k incidentu, což je hlavně problém, pokud ovlivníte někoho jiného - pokud se dron při testování nějaké nové technologie zhroutí uprostřed pole, není to velký problém (použití prázdného pole mohlo být bezpečnostním opatřením). Pokud zasáhnete osobu nebo letadlo, komplikuje se to ..!
Jeden odpovědět:
Robin Bennett
2020-06-24 13:07:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Druh senzorů a zařízení, o kterých mluvíte, by se vešel na 250 mm rám (měřeno úhlopříčně, mezi středy motorů), což je „standardní“ venkovní velikost FPV, která má 5 „rekvizity. Pod touto velikostí to nejde“ Skutečně nedostanete levnější, ale je mnohem těžší vtesnat vše do rámečku.

Pokud potřebujete více místa, je rám F450 „Flame wheel“ pro vývojové drony docela standardní. Je to těžké a křehké ve srovnání na 250 rámců a všechno je dražší, takže bych mohl zůstat malý, pokud můžete.

Programovatelné je obtížné definovat, protože téměř nikdo nepíše svůj vlastní kód, ale dělicí čára mezi „Hračka“ a „hobby“ znamená, že letový ovladač má USB port a lze jej flashovat (obvykle) firmwarem s otevřeným zdrojovým kódem, jako je BetaFlight, a nakonfigurovanými PID a letovými režimy.

Většina letů řadiče mají pouze několik vstupů, z nichž jeden se používá pro RC přijímač. Druhý je pro lidi, kteří chtějí přidat GPS (a některé letové kon trollové mají zabudovaný barometr a kompas). Teoreticky byste pak mohli dělat všechno se standardním letovým ovladačem, pokud dokážete zjistit, jak upravit BetaFlight, a dáváte si pozor, abyste ponechali dostatek času CPU na létání s dronem.

Alternativně byste mohli zpracovávejte navigaci na ESP32 a jednoduše posílejte příkazy letového ovladače, jako by to byl RC přijímač.

Dalším krokem nahoru jsou letové ovladače určené pro autonomní let, například Pixhawk. Mají mnohem více vstupů a softwaru pro nastavování misí waypointů. Jsou však dražší.

Pravděpodobně nepotřebujete knoflíkovou buňku, většina lidí používá k rozdělení vodičů baterie k motorům PDB (power distribution board) a obvykle také obsahují 12V a 5v regulátor a často letový ovladač také poskytuje 3,3v

Nakonec pravděpodobně nezůstanete pod 250 g, takže se musíte zaregistrovat jako operátor dronů u CAA. Je to jen 9 GBP a test s výběrem odpovědí můžete absolvovat tolikrát, kolikrát je potřeba. Pravidla jsou velmi jednoduchá (nelétejte poblíž věcí, které byste nechtěli zasáhnout!), Ale měli byste si je přečíst, abyste se ujistili, že zákon neporušíte náhodou. Měli byste také zvážit nákup nějakého pojištění, je to docela levné od FPVUK nebo BMFA.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...