Otázka:
Co blokuje video signál FPV?
Jacob B
2020-04-26 08:39:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám zájem o létání FPV na velké vzdálenosti. Jaké věci nejvíce blokují video signál z 5,8 GHz video vysílače?

Jsem si docela jistý, že je to něco jako 5,8 má lepší jasnost, ale je snazší jej blokovat a nižší frekvence (~ 2,4) je méně jasná, ale těžší ji blokovat.
Tři odpovědi:
ifconfig
2020-04-26 08:52:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rádiové signalizace bude blokovat / rušit téměř cokoli, pokud je toho v cestě mezi vysílačem a přijímačem nebo v jejich bezprostřední blízkosti dost. ( Někdy se označuje jako Fresnelova zóna ) Jedná se však o některé z nejznámějších pachatelů:

  • Těsné prostory se spoustou vícecestné rušení
  • Betonové a cihlové konstrukce
  • Vodní útvary
  • Půda a zem
  • Velké stavby
  • Lesy a velké množství stromů
  • Spousta lidských těl
  • atd.

Dalo by se pokračovat navždy seznamem různých materiálů, ale to jsou některé z běžnějších položek, se kterými se můžete setkat u FPV.

Obecně platí pravidlo udržovat mezi vysílačem a přijímačem co nejvíce přímé viditelnosti. To je pravda, protože překážky přinutí rádiové vlny, aby se vydaly nepřímými cestami a opakovaně se odrážely od věcí, dokud nenarazí na anténu přijímače. Z toho vychází vícenásobné rušení, protože na přijímači se v různých časech sblíží mnoho různých ( multi ) cest a způsobí vzájemné rušení, což zkreslí obraz, který vaše brýle / přijímač FPV zachytí. / p>

Rád říkám lidem, že voda dělá skvělou práci při blokování signálů. To je hlavní důvod, proč lidé a listnaté stromy mají tendenci blokovat signály stejně dobře jako ostatní. Druhým, který je pravděpodobně většině lidí zřejmý, je země / špína / země. Úplné zabití vašeho signálu nevyžaduje mnoho. Buďte tedy opatrní, když létáte za kopci, dolů do údolí atd. A jak říká ifconfig, snažte se co nejvíce udržovat přímou viditelnost.
Děkuji, @5zero7rc! Do seznamu jsem přidal vodu a zemi.
Výborná odpověď. Váš vícecestný komentář má klíčový význam, když závodíte v interiéru, např. Ve skladech s kovovými stěnami nebo podlahou - protože nemusíte mít žádný zorný úhel
Můžete také zmínit [Fresnelovu zónu] (https://en.wikipedia.org/wiki/Fresnel_zone) a její vliv na příjem: letadlo nemusí být zakryto překážkou, aby signál začal degradovat, postačuje, aby překážka byla _v blízkosti zorného pole.
Schome1
2020-04-29 17:29:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spolu s přírodními strukturami a jinými objekty je jedna věc, která může skutečně bránit signálům, stejný materiál, ze kterého je vyrobeno mnoho rámů - uhlíková vlákna. Pokud tedy používáte rám z uhlíkových vláken, ujistěte se, že jsou vaše antény umístěny tak, aby rám neblokoval antény.

Mxfxm
2020-04-29 18:32:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pro ideální připojení nechcete, aby vám nic blokovalo fresnelovou zónu. Cokoli uvnitř zóny blokuje váš signál. Dokonce i země při nízkém letu ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Fresnel_zoneTyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...